Obhájce neměl ideální přípravu, přesto je favoritem Velké

 

Přesto, že většina účastníků před Velkou pardubickou hovoří o vyrovnaném  dostihu bez jednoznačného favorita, bookmakeři  sázkové kanceláře mají na situaci jednoznačný názor:  Největší šance přisuzují Tziganovi du Berlais, který bude v neděli obhajovat loňský vítězný zásah do černého a žokej Jan Faltejsek v jeho sedle pojede o neuvěřitelné šesté vítězství v nejslavnějším českém dostihu.

 

„Právě on bude v neděli asi rozhodující, jestli se dostih Janu Faltejskovi povede, budeme mít dobrou šanci,“ myslí si majitel Tzigana Du Berlais Jiří Charvát. „Všichni víme, že při startu v té poslední kvalifikaci to od Tzigana nebylo úplně ono, navíc  krátce po ní strávil dva dny v Brně na veterinární klinice s kolikou a to se na přípravě také projevilo, ale v posledních dnech už by na tom měl být líp a věřím, že na Velkou bude připravený.“

 

Tzigane du Berlais v minulosti už několikrát přesvědčil, že nepatří ke koním, s kterými je snadné vyjít a i v letošní Velké bude pro svěřence Pavla Tůmy důležité, jak se bude na trati cítit. Podmínky by podle předpovědí měly být příznivé a dráha by mu měla vyhovovat. „Jistě, těžko říct, jestli se mu v neděli bude chtít podat ten nejlepší výkon, jestli se na něj ale bude cítit, mohlo by to být dobré,“ myslí si Jiří Charvát.