Myška: Z Bridgeura mám letos dobrý pocit

Soupeři na něj spoléhají, že jim „udělá“ dostih. Jaroslav Myška s Bridgeurem, svěřencem své manželky Štěpánky, půjde do Velké pardubické s obecným očekáváním, že  se v dostihu ujme tempa a nedopustí průběh, kterého se většina účastníků děsí. Vyjde jejich představám vstříc, a s loni ve Velké sedmým Bridgeurem nabídnou tradiční taktiku?  Anebo spřádá jiné plány? A jaká je ambice zkušeného tandemu na trati?

„Asi bychom dost lidí  zaskočili, když bych zkusil Bridgeura zaparkovat někde v poli,“ odlehčeně konstatuje Myška. „Ale nemyslím si, že by k tomu došlo. Jemu to v dostihu vyhovuje tam, kde obvykle chodí. Mezi koňmi by ho to nebavilo, už jsme s ním zkoušeli jinou taktiku a nedopadlo to tak,  jak bychom si představovali…“

Samozřejmým faktem je, že soupeři mají o vedoucím koni dokonalý přehled a do rozhodujících fází se na něj mohou řádně připravit. „Samozřejmě, i letos bude otázkou, kam Bridgeur doběhne a kdo se přes něj dostane.  Je to zkušený kůň, u kterého nemůžeme čekat nějakou zásadně vyšší kvalitu než minule. Já z něj ale letos  mám dobrý pocit, připadá mi  trochu jinačí než dřív. Znáte to, jak to bývá u koní, forma někdy tluče třídu.“ A tak může být Jaroslav Myška zvědavý, jak se v neděli tato stará pravda potvrdí.  „Budu si hlavně přát, aby nám brzy nedošly síly,“ dodává.

Vyloženého favorita v poli svých soupeřů ve Velké nevidí. „Samozřejmě, neznámou je pro nás všechny britský kůň, uvidíme, kam se zařadí. Líp než v kvalifikaci asi půjde Tsigane du Berlais.  A Ange Guardian ukazoval moc dobrou třídu, ale  je otázka, jak se popere ve Velké s distancí. A navíc jsme při kvalifikaci s Bridgeurem k němu neměli daleko, s tím výkonem jsem byl hodně spokojený.“

Tentýž pocit by samozřejmě rád zopakoval i ve Velké. „Dráha bude určitě moc dobře připravená, ještě ve čtvrtek u nás sprchlo, a na víkend má být přes dvacet stupňů. To je určitě dobré pro zájem diváků, i když pro nás by bylo lepší nějakých patnáct stupňů. Určitě to ale letos může být  moc hezký dostih pro diváky,“ dodává s přáním na vylepšení vlastního umístění z loňského ročníku.