Bodlák: Cosmic Magic čeká zřejmě Itálie. Možná ještě letos

Čtvrtý start, čtvrté vítězství. Báječnou letošní bilanci Cosmic Magic na dráze ve Wroclawi nezastavil ani tamní Crystal Cup, pravděpodobně nejkvalitnější dostih, kterého se letošní wroclawská překážková sezóna dočkala. Pětiletá odchovankyně německého hřebčína Karlshof uzavřela letošní dotační konto na 1,2 milionu  korun a pomohla radostnému bilancování svého trenéra, který s ní v Polsku dokázal maximum možného….

„Lukáš Matuský na ní odvedl výborný výkon, bylo vidět, že je to top jezdec a s klisnou si velmi dobře rozuměli,“ pochvaluje si Radim Bodlák. „Sám si pochvaloval, že klisna v dostihu dělala přesně to, co od ní potřeboval, a když jí v závěru dal pokyn, prostě zrychlila a soupeře porazila přesně tak, jak bylo potřeba.“

Trenér ovšem připouští, že tentokrát  ne trati  nebyl vždy přesvědčen, že vítězný atak vyjde i tentokrát. „Běželo se docela v tempu, dráha byla celkem hluboká,“ vypočítává. „Musím přiznat, že někde kolem poloviny dostihu jsem měl pocit, že by to tentokrát nemuselo vyjít tak, jako to zatím vycházelo.  Jenže ona nakonec všechno zvládla tak, jak jsme chtěli.“

Kromě vítězství jej potěšil i skalp Al Bustana a italských soupeřů, byť tito koně nakonec nebyli největšími soupeři jeho svěřenkyně. „Koně jako Larizano, Reki, nebo i naše klisna to ve Wroclawi líp znají a mají tam tu dráhu naběhanou,  tentokrát se to ukázalo jako docela  podstatná výhoda,“  míní Radim Bodlák.

Jestli byl nedělní triumf pro jeho svěřenkyni posledním startem úspěšného roku, o tom ještě není rozhodnuto. „V úvaze mám start v dostihu grupy jedna v listopadu v Miláně, prozatím to necháváme otevřené. Klisna se vrátila v pořádku a síly jí nechybí,  na rozhodnutí ale ještě máme nějaký čas.“  Pokud se do Milána  Cosmic Magic nevydá letos, pravděpodobně se na italskou cestu pustí v příštím roce. „V Polsku se nás ptali, jaké jsou budoucí plány, ale s tím, co tam letos vydělala, už se prakticky dostane v Polsku jen do největších dostihů, a tak to bude zkoušet jinde. Samozřejmě, jako česká stáj bychom s ní rádi zamířili do Velké pardubické, ale jako nejbližší cíl se mi jeví pravděpodobné italské překážky. Myslím, že dostihy v Itálii by jí měly vyhovovat,  určitě bude na čase to tam s ní zase zkusit,“ míní Radim Bodlák o klisně, která se v Polsku stala prominentkou.