Bartoš: V Pise se sejde solidní konkurence

Nedělní dostihový program v Pise vyvrcholí grupovým testem – Gran Corsa Siepi di Pisa o 30 000 eur na 3500 metrů. Výbornou dosavadní bilanci  reprezentantů stáje Dr. Charvát se pokusí potvrdit v Pise už letos vítězný Dominique, v cestě mu ale bude stát milánský  hrdina z listopadu Skins Rock trenéra Zdeňka Seménky a s dvojicí zástupců jde do boje i italské šampionská centrála trenéra Josefa Váni mladšího.  Jak vidí její nedělní vyhlídky žokej Josef Bartoš?

„Určitě to bude složité,  na startu budou i Francouzi,  ale  řekl bych, že to není úplně odpovídající kvalita.  Favorité pojedou na start od nás, a Rafa Romano tam má výborného Sky Constelation, ten bude taky hodně nebezpečný,“ vypočítává Bartoš adepty na úspěch v prvním grupovém překážkovém testu letošního roku v Itálii-

Z dvojice  svěřenců Josefa Váni dává vyšší šance Beau Saonois, kterého pojede Jan Kratochvíl.    Kůň, který byl minule v Pise druhý právě za Dominiquem, se pokusí tentokrát  toto pořadí změnit. „Dominique se ukázal minule moc dobře, ale samozřejmě se s tím pokusíme něco udělat. Beau Saonois  s Honzou Kratochvílem je naší větší šancí, můj Gap Pierji  zatím mezi staršími sbírá zkušenosti,“ míní Bartoš, jehož polokrevník se sice v posledním startu neprosadil v Cagnes –Sur-Mer, v prosinci si ale v Pise zapsal handicapové vítězství a ani jeho ambice nelze brát  v neděli na lehkou váhu.