Tiger Roll ve Velké národní? Stále není jasno..

Sága kolem startu Tiger Rolla v letošní Velké národní steeplechase nekončí. Dvojnásobný vítěz, který po zrušení loňského ročníku nemohl obhajovat vítězství v roce 2020, se letos může stát prvním koněm, který by vyrovnal rekord legendárního Red Ruma a vyhrál by Velkou národní steeplechase třikrát. Majitel irského veterána Michael O´Leary se ovšem vyslovil, že pokud bude handicaperem chloubě jeho stáje přidělena nadměrná váha pro Velkou, nechá koně raději běhat jinde, jde se k němu zachovají „férověji.“

Hmotnosti pro letošní ročník Velké národní v Británii byly oznámeny v úterý a je zřejmé, že se handicaper majitelových výhružek nijak nezalekl. Tiger Roll by ve Velké národní měl nosit 74 kilogramů, a i když je hodnocen níže než loni, stále by nastupoval na start s jednou z největších zátěží v poli. Jeho trenér Gordon Elliot se ovšem přesto vyjádřil v tom smyslu, že by pokud o vyrovnání rekordu se svým svěřencem rád absolvoval  a pokusil se vyrovnat legendě ze sedmdesátých let minulého století.  Elliot se zároveň vyjádřil že věří v dohodu s majitelem, pro něhož jsou na prvním místě především zájmy koně.

O tom, jestli Tiger Roll tedy nakonec na startu Velké národní bude, nebo si pokus o vytvoření rekordu vezme do dostihového důchodu, se bude rozhodovat v příštích týdnech. Velká národní steeplechase se koná desátého dubna na trati v Aintree a bude se v ní bojovat o 750000 liber.