Bodlák: Cosmic Magic čeká krátká přestávka

První a třetí místo z polské Wroclawi veze trenér  Radim Bodlák zásluhou výkonů Slivky a Cosmic Magic. Sázkové preference sice jeho klisny pasovaly v jejich dostizích spíše na opačné pozice, nakonec  si ale Slivka vzpomněla na své vítězné časy a naopak Cosmic Magic svou wroclawskou vítěznou sérii ukončila.

„Já jsem s nimi s oběma ale spokojený,“ potvrzuje  Radim Bodlák. „Od Slivky to byl dnes super výkon, ukázala se moc dobře, dostih v Polsku jí sedl.  Byl to pro ni debut ve steeplechase a i Pepa Bartoš s ní byl spokojený.  Zkusíme s ní teď zase další start v Polsku, kdyby měla běhat v Pardubicích, musela by se svými zisky jít do druhé nebo první kategorie,“ naznačuje Bodlák, jakým směrem by se měla Slivka v brzké době ubírat.

Cosmic Magic ji zřejmě na nejbližším polském ataku ovšem nedoprovodí, jak signalizuje její trenér. „Ona absolvovala dobrý dostih, jenže pak se nám na jednom skoku zaskočila a i žokej říkal, že od té doby  prostě už nešla. Kdyby dnes zůstala v pořádku,  jsem přesvědčený, že by zase zabojovala o vítězství,“ myslí si  Bodlák.

Jeho svěřenkyně se ale z dostihu vrátila s roztrženou nohou a je zřejmé, že ji nyní čeká kratší zdravotní pauza. „Napřed ji musíme dát dohromady, pak přichází v úvahu další  starty. Uvidíme,  jestli to zranění bude na šití, to hned u nás posoudí doktor.   Po pauze by ji ale měl čekat další start v Polsku,“ doplňuje Radim Bodlák.  Wroclawské dostihové vrcholy, které loni Cosmis Magic vyhrála, jsou i letos plánovány až v podzimních měsících, takže si klisna měsíční pauzu může dovolit i pokdu bude směřovat za obhajobou úspěchů z Velké wroclawské (letos 5. Září) a Crystal Cupu (16. Října)