Váňa ml.: Veterán měl v Meranu svůj den

  Nedokončivší L´Estran, vítězný Notti Magiche, to byla zpráva z hlavního meranského dostihu pro trenéra Josefa Váňu mladšího, který do testu před Cenou Evropy vyslal do boje uvedený tandem s předpokladem jiného výsledku.  Vítězství jedenáctiletého veterána  ale nakonec samozřejmě „bere“ i přes rozpaky z jedné z hlavních stájových hvězd.

„Letošní rok je to pro nás zatím celé takové zamotané, a tak trochu tomu odpovídá i tento výsledek,“ říká Váňa na konto nedělního výsledku. „Samozřejmě těší,  že si Notti Magiche prosadil. Zase prokázal, že to je dříč, který na dráze nechá všechno. On obvykle podá dobrý výkon,  nestává se, že by nějak selhal, ale proti  Koním jako L´estran nebo First of All jsme ve vítězství tak úplně nevěřili. Ale všechno mu vyšlo, měl zase jednou svůj den a drželo se ho štěstí,  takže to s ním zase vyšlo,“ chváli trenér ostříleného matadora.

„Naopak pro L´estrana to tam bylo špatné,“ dodává. „Samozřejmě nás mrzí, že spadnul. S ním nám to v poslední době vůbec moc nevychází, jako přípravu na Cenu Evropy jsme s ním měli vymyšlený dostih ve Francii, ale tam jsme  nakonec nemohli startovat kvůli problému s vakcinací, takže absolvoval cestu zbytečně – a teď v Itálii zase spadl.  Snad už si ale smůlu vybral a příště se to pro něj obrátí k lepšímu,“ doufá Josef Váňa který věří, že dvojnásobný vítěz Gran Premia je nadále v dobré formě. „V práci chodí s Gangsterem des Coddes  a byl v přípravě i lepší, a to věřím, že tihle dva jsou momentálně naši nejlepší koně.  Doufejme, že to L´estran příště prokáže i na dráze.“

V obrat k lepšímu ostatně doufá i ve výsledcích reprezentantů své stáje obecně. „Zatím jsme letos měli víc smůly, než jsme byli zvyklí. Naši koně dost padali,  často se nám vrátili z dostihů potlučení, a taky v zimě měli  super formu koně od Pavla Tůmy a my jsme v Itálii často končili druzí za nimi. Když se to sečte, ty výsledky jsou letos zatím pro nás takové zamotané,“ dodává Josef Váňa mladší.