Török: Oba "Pegasové" mají šanci uspět

  S tandemem svěřenců šel trenér Dalibor Török do Velké červnové ceny, stejnou dvojici nyní posílá i do Českého derby. Tcheque King se na cestě k modré stuze „přioděl“ titulem vítěze největší tuzemské předzkoušky, Vert Liberté v červnové očekávání spíš nesplnil. Jak vidí ambice svých svěřenců trenér před největším ročníkovým testem?

„Je třeba říct, že každý z nich je docela jinačí. Máme odlišné koně, ale oba vypadají ve formě. Tcheque King určitě potvrdil svou kvalitu právě ve Velké červnové. Vert v ní spíš zklamal, ale doma nám na dráze napršelo a on na ní ukazuje svojí třídu v práci,“ říká trenér koní stáje DS Pegas před nedělním vrcholem sezóny.

„Samozřejmě, ve Velké červnové ceně chyběli největší favorité v čele s Hazarderem, každopádně se ale ukázalo, že Tcheque King se špičkou může závodit a být mezi ní úspěšný.  Jestli se v neděli bude běhat na pevnější dráze a budeme mít poctivý dostih,  mělo by mu to vyhovovat,“ soudí Török. „Pro Verta bychom ocenili spíš měkčí podklad, i u něj by ale bylo dobré, aby byl dostih poctivý.“

Zatímco stav dráhy bude záležet na počasí a také na zavlažování,  tempo dostihu by podle trenérovy úvahy měli obstarat soupeři. „Myslím, že by nemělo dojít k tomu, že dostih bude bez tempa.  Locomotive je koněm, který vysoké tempo potřebuje, a to by mělo v dostihu pomoci. Nemyslím, že by to byl zmatené, pokud svou roli splní,“ dodává.

O Tcheque Kingovi se dlouho mluvilo jako o potenciálním překážkáři, vítězstvím v předzkoušce derby si ale pojistil prozatímní setrvání na rovinách. „Šel sem do tréninku právě s vyhlídkou na překážky, ale zatím se mu daří, a jestli v derby  zaběhne  slušně,  zřejmě by tříletou sezónu doběhal na rovinách, na překážky by to zkusil až příští rok.“

A kde vidí Dalibor Török pro derby největší soupeře? „Samozřejmě věřím především oběma svým koním, jsem přesvědčený, že jsme udělali dost práce a jsme schopní derby vyhrát. Své šance mají všichni,  zatím se ale hodně dobře ukázal Hazarder, a hodně zvědavý budu na francouzského koně od trenéra Endalceva,“ dodává.