Pardubice: Nejvýše dnes platil Bitcoin

Páteční dostihové odpoledne v Pardubicích dnes přineslo směs rovinových a překážkových dostihů. Zatímco na rovinách se konal velký festival v Pardubicích téměř domácí trenérky Heleny Vocáskové, překážkové dostihy  si rozdělili reprezentanti etablovaných tréninkových centrál.

Na rovinách dominovali reprezentanti němčické centrály - postupně své dostihy  vyhráli Sandra  Rock s Editou Vaníčkovou, Ararat a Julian s žokejem Jaromírem Šafářem.  Proutěné překážky pro tříleté koně vyhrála Platina s Danielem Vyhnálkem, která  o sedm délek udolala účastníka letošní Velké jarní ceny French Chardonnay.  Jeho stájový druh Arkalon následně pod Janem Faltejskem navázal za svou sérii pěti vítězství z let 2017-2018 a po dvou letech mimo dostihový provoz dokázal tentokrát svou převahu se sedmidélkovou převahou.

Hlavní dostih programu , Cena Nadace pro rozvoj města Pardubic, proutěné překážky na 3400 m o 120 000 korun, se stala kořistí nováčka ve stáji Josefa Váni Bitcoina.  Ten pod vedením Josefa Bartoše opanoval svou překážkovou premiéru před dlouho vedoucím Arlingtonem a ukázal, že by mohl být zajímavým nováčkem pro překážkový provoz.