Rabbit Red Jazz v Bratislavě dal mat počasí i soupeřům

Rozhodujícím faktorem letošního Slovenského derby mohla být průtrž mračen, která se nad dráhu ve Starém háji přesunula čtvrt hodiny před očekávaným startem největšího slovenského testu tříletých koní v letošním roce. Dusné odpoledne na několik desítek minut přerušila, Slovenské derby se ale nakonec přece jenom konalo a na dráze nasáklé lijákem je nečekaně vyhrál Rabbit Red Jazz.  Svěřenec Allana Petrlíka pod vedením Tomáše Lukáška nechal za sebou o krk útočícího Abrams Creeka.

29. Slovenské derby mělo na startu šest koní z České republiky. Machinos s Vendulou Korečkovou v sedle se pustil do diktování tempa, v cílové  rovině ale vyklidil pozice a do čela se dostal aktivní Rabbit Red Jazz.  Pod  Reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov  svou pozici udržel o krk před útočícím Abrams Creekem, až třetí  místo patřilo favoritovi Rex Of Thunderovi.  Čtvrtý Dionis a pátý Petarda na „tabuli“ nepustili ani jednoho domácího zástupce poté, co jeden z nich, Monsieur, musel být z dostihu stažen už po pěti stech metrech se zraněním.

Trenér Allan Petrlík dnes získal své druhé Slovenské derby sedm let poté, co v Bratislavě dominoval s Love Me, pro Tomáše Lukáška šlo o první triumf v bratislavské Modré stuze.  Rabbit Red Jazz  po osmém místě v Českém derby nyní  tedy získal životní vítězství a ve svém sedmém životním startu zaznamenal druhé vítězství…

V rámcovém programu vyhráli čeští koně i všechny tři další testy nejvyšší kategorie. Zlatý pohár voidl Grigri de Lancray pod  Václavem Janáčkem podobně jamko v Praze, tentokrát v cílové rovině ale neodolal závěru Carlo Biraghiho, jehož silově odjezdil Jaroslav Línek a zástupce stáje Meridian si zapsal první vítězství po příchodu na středoevropské dráhy. Dvou mimořádnou výkonnost v deseti letech potrvdil následně Ideal Approach, když pod vedením Martina Laubeho navázal na dva týdny starý triumf z Hamburku a v jubilejním šedesátém startu kariéry se dvanáctým vítězstvím posunul v Bratislavské míli před čtyři vyběhané miliony. Václav Janáček, který dorazil do Bratislavy z Madridu bez toho, že by měl „rito“ v derby, si mezi elitou zapsal triumf při Ceně Pat´s Music, kde stylem start-cíl dovedl k triumfu MO My Dream. Svěřenkyně Filipa Neuberga vyhrála po dvou letech a navázala na velmi solidní druhé místo z karlovarské Letní ceny klisen.  Zariyaanka, která nastupovala jako favoritka, stihla v závěru jen druhé místo podobně jako na mítinku Turf gala.