Myška: Merano potěšilo, na Klause se těší

Třetí v meranském Gran Premiu. Úspěch, ale také trocha zklamání, když k triumfu nebylo nijak daleko. To jsou pocity, kterými si prošel Jaroslav Myška poté, co většinu dostihu absolvoval s Demon Magicem na prvním místě, v závěru se ale musel  sklonit před tandemem rychlejších soupeřů.    Nyní ale spíše než na Demon Magica myslí na Klause.  S ním totiž zřejmě absolvuje Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Dostih,  který by jistě úřadující  překážkový šampion českých žokejů vyhrál velmi rád…

„Demon King utíkal moc dobře,“ pochvaluje si aktuální  meranskou jezdeckou zkušenost Myška. „Navíc nastoupil v neděli do boje proti soupeřům, kteří se celou sezónu cíleně chystali právě  na tenhle dostih, zatímco Demon Magic měl letos na kontě  teprve druhý start. A právě nedostatek startů v letošním roce  mu mohl chybět, i když byl připravný perfektně.  Na trati si vedl skvěle,  i když jsme museli prakticky celý dostih odvodit a řekl  bych, že ukázal, že do takhle dobré společnosti patří,“ pochvaloval si Jaroslav Myška, který svěřence Čestmíra Olehly vidí pro budoucnost jako koně, který se v Meranu  nemusí navždy spokojit jen s „medailovým“ doběhem.

„Určitě je to kůň, který se může dál zlepšovat. To znamená,  že se od něj můžeme třeba jednou dočkat v Meranu i vítězství, domnívá se Myška, kterému se spolupráce s Demon Magicem prozatím vydařila.

Jako každý překážkový jezdec v Česku ale dnes hledí především k příští sobotě, kdy  nás čeká Velká pardubická s Českou pojišťovnou a tým  kolem trenéra Čestmíra Olehly  pro ni tradičně zbrojí, aby se pokusil zamezit hegemonii svěřenců Josefa Váni z posledních let.  Myška  letos jezdil oba Olehlovy kvalifikanty, Ronina i Klause, pro samotnou  Velkou by měl být zřejmě k dispozici v sedle druhého jmenovaného.  „Měli bychom si s Klausem pro velkou vyhovovat,  nezbývá, než se na ni nyní těšit. Koně od trenéra Olehly na podzim přišli do formy,    věřím, že na vrchol budou nachystáni  jako obvykle a  na  ten dostih se samozřejmě těším. Uvidíme, co se ještě do Velké stane, ale Klaus je hodně dobrý kůň,“ připomíná Myška, který  loni s Klausem tento dostih nedokončil.