Lukášek: Krasava podala výborný výkon, ale já byl jen šoférem

Druhé místo Krasavy v Českém derby přineslo řadu emotivních momentů, a to nejen jejímu realizačnímu týmu. Tomáš Lukášek dovedl českou odchovankyni k životnímu úspěchu poté, co  jarní klasička Partyday derby přece jen neprostála, i tak ale mohl být tým rodiny Vocáskových se svými klisnami navýsost spokojen. Byť z druhého místa neměl daleko ani k poctám nejvyšším. 


"My jsme měli ideální dostih, našli jsme si místo na bariéře a držel jsem se za Honzou Rájou s Partyday," komentoval po doběhu žokej Tomáš Lukášek. "Samozřejmě, ideální průběh moc nevyřeší, když nesedíte na dobrém koni, ale klisna podola vážně výborný výkon. Věřil  jsem, že se prosadí, ale když na nás přišel Gontchar, už tam síla na odpověď nebyla," myslí si Tomáš Lukášek.


Druhé místo v derby je samozřejmě výborné i zarmucující najednou, a tak to cítí i jezdec Krasavy. "Nikdy vás nepotěší být druhý, ale tentokrát jsme proti Gontcharovi moc šancí neměli, a na kobylu je druhé místo skvělé. Díky a pocta za druhé místo ale patří hlavně rodině Vocáskových, ti si ji odchovali a od hříběte ji dovedli až tady k tomu fantastickému úspěchu. Velký podíl na tom má samozřejmě i HOnza Rája, který si ji zatím jezdil, já byl v tomto derby jenom šoférem. Ale svezení to bylo báječné," pochvaluje si Tomáš Lukášek.