Wroblewski: Santo Cerro se vrátí do Itálie. A Mazur do Chuchle?

Bez velkého veselí se vracela trojice překážkových koní z lotu trenéra Wroblewského do Česka. Dvojice, která startovala v Auteuil, se soupeři nestíhala, a v Mannheimu sice všechno vypadalo na vítězství, jenže dostih musel být zastaven. Po strávení tří trpkých plodů se ale nyní trenér dívá k nadcházející neděli, kdy do boje v Praze pošle prvního „svého“ Galilea. A také dvojnásobného polského šampiona žokejů…

„Ve Francii jsme absolvovali takový experiment. Santo Cerro se zatím prezentoval v Itálii, kde vyhrával na tvrdých drahách. V Auteuil ale snad zavlažují, i když tam je dráha 3,8. Přijeli jsme do podmínek, které mu zatím nevyhovovaly,“ uvažuje trenér Wroblewski,. „Navíc je v Paříži na proutí dráha, kde se hodně cválá, je tam jen dvanáct překážek, a to je taky něco, co on v podstatě neznal. Museli jsme to zkusit, ale nyní jsme viděli, že to nejsou podmínky, kde by mohl uspět.“ 

Podle trenéra nyní vítěze z posledních italských startů bude čekat návrat právě do Itálie, kde by se měl pokusit vydělat v Miláně. „On asi bude preferovat italské podmínky. I  to, jak se tam točí na diagonály, což v Auteuil taky samozřejmě není.  My jsme se teď přesvědčili, že v Auteuil mi proutky nesedí, pokud by měl na podobné dráze běhat, asi by musel zkusit steeplechase. Jenže pokud se mu dařilo v Itálii, chceme jít ještě touto cestou a zkusit s ním napřed Milán, uvidíme, jestli se do Francie vrátí.“

Pokud jde o Relianku, i tak se jednalo především o experiment. „Tu  klisnu její rakouský majitel získal z Francie od trenéra Macaira. Má vysoký handicap a  neměla moc kde běhat, proto jí zřejmě pustili. My jsme to ve Francii zkusili, ale ukázalo se, že bude asi lepší, když se s ní podíváme příště třeba do Merana,“ myslí si Wroblewski  

V neděli v Praze bude zvědav především na premiéru tříletého Galileova potomka Palazzo Corsini. Je to kůň, který ve Francii u trenéra Rougeta neběhal, a tak je otázkou, co v něm nakonec bude. Všichni víme, že v poslední době jsem po Galileo přišla řada koní, ale prosadili se jen někteří,“ uvažuje Wroblewski. „Za sebe můžu říct, že když se z těch tří, které mám v přípravě, povede jeden jako Tamarind Cove nebo Touch of Genius, určitě se nebudu zlobit.“ Trenér by sice dal přednost delšímu času na přípravu, termíny v sezóně mu jej ale nedopřejí. „Když chceme uvažovat o klasických startech, musí koně vyběhnout co nejdřív. A tento nastupuje z trojice Galileů první,  zdá se, že je momentálně v nejlepší formě,“  vysvětluje. 

Do sedla jeho svěřence a také na Master of Golda v Gomba handicapu dorazí do Prahy  Szczepan Mazur, který v Polsku získal už dva tituly šampiona a minulé tři zimy byl na prestižním angažmá v Dubaji. Celkem v Emirátech má na kontě deset vítězství a i tato statistika vypovídá, že přijíždí žokej evropské třídy. „Zná se s ním dobře můj syn, a protože on se už vrátil z Dubaje, ale v Polsku ještě dostihy nejsou, domluvili jsme se docela snadno. Uvidíme, jak si povede. Master of Gold je spíš na delší tratě, ale umí být rychlý a dostal se do dobré pohody, takže jsme se odhodlali ho vyzkoušet ve sprintu….“ Wroblewski samozřejmě v průběhu polské sezóny další Mazurovo angažování nepředpokládá, ale pokud by se klasický adept prosadil, určitě další spolupráci s polským žokejem nevylučuje…