Bartoš: Favorité pro Merano? Al Bustan, Baltiko Prince a Mazhilis

Josef Bartoš si už v minulosti z Itálie přivezl tituly tamního  překážkového  šampiona,  na vítězství v tamním největším překážkovém dostihu v podobě Gran Premia ale zatím marně čeká. A přesto, že v neděli nebude chybět mezi třináctkou účastníků, do letošního ročníku rozhodně nejde s velkými vítěznými ambicemi,  v nabité startovní listině nepatří jeho Atalan  mezi koně, kteří by podle papírových předpokladů měli míchat kartami.


„Je to kůň, který jde třetí steeplechase v životě, pětiletý, bez zkušeností mezi nejlepšími koňmi  starších ročníků,“ líčí Josef Bartoš. „Jenže momentálně je ve stájích nejlepším zdravým koněm, který může do Gran Premia nastoupit, „ vysvětluje angažmá nováčka, který se ve své kategorii  blýskl dobrými výsledky, nyní ale stoupá o několik pater do elitní konkurence. „Uvidíme, jak se se soupeři porovná, ale já osobně bych řekl, že budeme hodně spokojení, pokud se dostane řeba mezi prvních pět v cíli,“  dodává Josef Bartoš, jehož italská smlouva připravila o možnost jezdit v meranu Al Bustana. Svěřenec Stanislava Popelky přitom právě pod jeho vedením letos vyhrál švédskou Velkou národní ve Strömsholmu, a v Meranu zaznamenal dvě vítězství v přípravných testech.


„Určitě se s ním musí počítat i v neděli, je to moc dobrý kůň a pro mě do Gran Premia jeden ze tří spolufavoritů na vítězství,“ odhaduje Josef Bartoš ambice reprezentanta stáje Lokotrans, který má zatím letos velmi úspěšnou sezónu. „A mí další favorité? Určitě přijede dobře nachystaný francouzský trenér Macaire, a  z jeho koní bych preferoval Baltiko Prince. No a Váňovci  mají v Meranu letos taky hodně dobré výsledky a na pěti kilometrech bych mezi nimi asi preferoval spíš Mazhilise než Broughtona. Že mu Gran Premio vyhovuje, to už ostatně ukázal před rokem,“ doplňuje svůj výčet favoritů pro neděli Josef Bartoš.