Bartoš a Váňa ml. získali Gran Premio!

Skvělého úspěchu dosáhli trenér Josef Váňa mladší a  žokej Josef Bartoš.  S šestiletým valachem stáje Scuderia Aichner,  L´Estranem vyhráli dnešní 80. Ročník Gran Premia v Meranu. Největší italský překážkový dostih měl přitom letos na startu mimořádně silnou francouzskou konkurenci v čele s obhájcem loňského vítězství Le Costaud,  v cíli ale nakonec získaly úspěch české barvy.

Pět kilometrů dlouhý dostih s dotací 250 000 eur na meranské dráze nakonec dokončil po boji  na druhém místě se ztrátou jedné délky papírově nejslabší z Francouzů Amour Du Puy Noir, třetí skončil další z Francouzů Viking Du Balme a za ním se seřadili další čeští koně Notti Magiche (Faltejsek) a předloňský vítěz Al Bustan (Glassonbury). Šestý dokončil Bugsuie Malone a sedmý Il Superstite, do cíle se nedostali mj. Duszigrosz a favorit Le Costaud.

Odpoledne v Meranu začalo pro tým Váňa – Bartoš triumfem v gr. 2 dostihu na proutěných překážkách o 45000 eur, Laldann jistě porazil Chaparral Prince a francouzský favorit My Way se musel spokojit se čtvrtým místem. Pak se na rovinách ke třetímu a druhému místu prosadili svěřenci Ludvíka Harise Hidden Flame a Bonys,  a proutěné překážky pro tříleté (o 66000 eur)  pro změnu opanoval Night Moon trenéra Pavla Tůmy pod Janem Faltejskem pro stáj Dr. Charvát, třetí dokončil Lord Dragon s Bartošem.