Jezdci žáci tipují derby – Simona Laubeová

O povolání, kterému se učí, mají opravdový zájem. Objevují se pravidelně v žákovských dostizích, ale častokrát již po nich sáhnou i jiní trenéři a majitelé, než ti, k nimž dochází na povinnou praxi. Letošní ročník derby pro vás tipují žáci Střední školy dostihového sportu a jezdectví.

Simona Laubeová, sestra nejmladšího českého žokeje Martina Laubeho, talentovaná žákyně prvního ročníku SŠDSaJ. První životní start absolvovala 14. srpna 2016 v Karlových Varech v sedle hnědáka Black Benta. Na kontě má prozatím 12 odjetých dostihů, z toho jedno vítězství a tři umístění. Svého prvního plného zásahu se dočkala před necelými dvěma týdny v rámci mítinku PMU v Praze-Velké Chuchli, když dostihem, poznamenaným třemi pády, bezproblémově provedla ryzáka War Horse.

„Vyložený tip na vítěze nemám, myslím, že derby je hodně o štěstí. Tipuju, že dostih nebude vůbec pomalý, ale zase ne přepálený. Fandit budu bráchovi s Palazzo Corsinim a Aeneasovi s Tomášem Lukáškem. Zároveň si myslím, že koněm pro překvapení by mohl být právě Aeneas.“