"Žluté vesty" dorazily i do Chantilly
Napsal uživatel pguth dne 14. Leden 2019 - 2:11.Dostihový mítink v Chantilly v sobotu měl nečekané rozuzlení: Hlavní roli na něm převzalo hnutí „žlutých vest“. Na tisíc protestantů se vložilo do sobotního mítinku a neumožnili konání mítinku ve stanoveném termínu. Konkrétní požadavky v souvislosti s dostihovým provozem tentokrát nebyly hlavním tématem narušení dostihového odpoledne, organizátoři se dění v Chantilly věnovali proto, že prostřednictvím dostihových protestů hodlali získat pozornost další části veřejnosti, která dosud protesty nesledovala. Mítink v Chantilly nakonec jejich akce částečně pozastavila, žádné konkrétní požadavky nebo jednání ale z akce nevzešly…

Kromě tradičních „zimních“ trenérů na české dostihové scéně – Josefa Váni (letos nově mladšího) a Václava Luky už letos v prvních dnech ledna nastřádali první letošní pokusy také svěřenci Grega Wroblewského a Pavla Tůmy. Ačkoli v Pise nedosáhl na vítězství, všichni se domů vraceli se ziskem dotovaných umístění. Pavel Tůma konkrétně do Česka přijel s druhým a čtvrtým místem.
Jaromír Šafář se předloni s českými drahami loučil s titulem šampiona, když přijal novou výzvu v Německu a kývl na trvalou spolupráci trenéru Pavlu Vovčenkovi.
Dvaapadesátiletý americký trenér
Přestup Josefa Váni mladšího z řad dostihových jezdců do kategorie trenérů se koncem prosince stal
Svěřenci trenéra Válava Luky i v letošním roce patřili mezi nejúspěšnější české vyslance na francouzských dostihových drahách, a jak už se stalo zvykem, ani v posledních týdnech starého roku a v prvních dnech roku nového jejich aktivita nepolevuje.
Až do posledního možného data