Z domova

Tůma: Po Pise hledá náhradu za Arosu

Kromě tradičních „zimních“ trenérů na české dostihové scéně – Josefa Váni (letos nově mladšího) a Václava Luky už letos v prvních dnech ledna nastřádali první letošní pokusy také svěřenci Grega Wroblewského a Pavla Tůmy. Ačkoli v Pise nedosáhl na vítězství, všichni se domů vraceli se ziskem dotovaných umístění. Pavel Tůma konkrétně do Česka přijel s druhým a čtvrtým místem.   A mohl být spokojen….

Ze zahraničí

Zastaví Brexit také Velkou národní? (video)

I dostihový sport ve Velké Británii s napětím čeká na výsledky dnešního „brexitového“ hlasování tamního parlamentu,  které už tak dost zmatenou Británii může vrhnout do ještě silnějšího chaosu.  Několik dní po ohlášeném brexitovém datu se totiž  má konat nejpopulárnější evropský dostih, Velká národní steeplechase.

Rozhovor

Šafář: Po vydařeném roce zůstává v Německu

 Jaromír Šafář se předloni s českými drahami loučil s titulem šampiona, když přijal novou výzvu v Německu a kývl na trvalou spolupráci trenéru Pavlu Vovčenkovi.  Nyní má za sebou první „německou“ sezónu, v jejímž rámci sbíral ale pilně starty i v českých a slovenských dostizích. Šampionské pocty mu ovšem zůstaly ve všech třech zemích tentokrát vzdáleny, i tak ale hodnotí poslední sezónu pozitivně…