Z domova

Šavujev: O dalších plánech napoví pražská neděle

 Tréninková centrála Arslangireje Šavujeva má za sebou první dva letošní starty v Mostu, při kterých její koně skončili hluboko v polích poražených. O nadcházejícím víkendu posílá zkušený trenér do boje sestavu starších koní, kteří vesměs zazářili na pražské dráze loni na podzim. Jak z krabčické centrály hodnotí ambice a možnosti svých svěřenců? 

Ze zahraničí

Češi (a další) v cizině: Murzabajev vyhrál grupu, Janáček má double(+video)

V Miláně se představili v rámci rovinového mítinku reprezentanti stáje Evy Nieslanikové . Pod vedením Milana Zatloukala si lepší výsledek zapisuje Ponntos čtvrtým místem ve sprintu na 1000 metrů o 38500 eur. Donn Cliffs se pod stejným jezdcem musel spokojit při svém startu  se sedmým místem.

Dvojité vítězství si dnes na madridské La Zarzuele zapsal na konto žokej Václav Janáček.   Vyhrál v sedle koní Portofino a Mexico City a v rámci španělského pořadí žokejů se aktuálně posunu s osmi zásahy na čtvrté místo

V německém Kolíně nad Rýnem přinesl dnešní mítink další kariérní hattrick Bajuržana Murzabajeva, který už v Německu „chytil“ svou obvyklou formu a dnešní vystoupení korunoval také triumfem v hlavním dostihu odpoledne.  Carl Jaspers Preis vyhrál v sedle Nerium, jehož chystá Murzabajevovův současný zaměstnavatel trenér Peter Schiergen.

Rozhovor

Petrlík: V klasickém ročníku máme silnou sestavu

Poslední přípravy na start letošní tuzemské dostihové sezóny dokončují všechna tréninková střediska u nás. Výjimkou není ani pičínská centrála, ve které chystá koně stáje Rabbit Trhový Štěpánov Allan Petrlík.  A letos v zimě se měl. Se svým týmem co otáčet, v přípravě totiž má hned 36 plnokrevníků.  Jak se s nimi ohlíží za zimní přestávkou, a především – jak se dívá do nadcházející sezóny?