Z domova

Hulínský: Chuchelská vítězka chce další dotaci

V neděli se v Karlových Varech koná čtvrtý klasický dostih letošního roku. Oaks, které nepochybně  nemá  na startu kvalitu Českého derby, je výsadou klisen, a také otevřenou záležitostí. O tom, že letos mezi tříletými klisnami na českých drahách lze čekat leccos, nejlépe napověděla předzkouška pro Oaks na pražské dráze.

Ze zahraničí

Palík: V Bratislavě můžeme jen překvapit

Po prvním místě v pražském a třetím v hamburském derby bude v neděli v Bratislavě v akci i žokej Jiří Palík. Zatímco ale v Praze se mu podařilo zvítězit a v Německu vybojoval třetí místo, na Slovensku bude patřit do skupiny outsiderů, kteří by překvapili doběhem na dotovaných pozicích.  Bell Elysees má dosud na kontě vítězství pouze v pražské Ceně Klokánku Hostivice, mezi špičkou se prozatím výrazně neprosadil.

Rozhovor

Nagano Gold: Příští start v Německu nebo ve Francii?

 

Fantastický výkon Nagano Golda (foto ze startu v Praze) v britském Ascotu z minulé soboty už česká dostihová veřejnost stihla strávit, a protože s jídlem roste chuť,  výrazně už rezonuje otázka, na co se můžeme od reprezentanta stáje V3J těšit příště. Zdá se, že  opakování cesty na prestižní britskou dráhu v létě to nebude, ve hře jsou momentálně německý Hoppegarten a francouzské lázeňské středisko dostihového léta v Deauville.